Albatros Aqua Blue Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Albatros Aqua Blue Resort
 • 28 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Albatros Aqua Blue Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 15 км од центарот на Хургада и околу 7 км од аеродром. Отворен е во 2005, а реновиран во 2019 година.

 • Сместување

  Вкупно 226 соби распоредени во неколку 3-катни згради.

  • Стандардни соби (24 м², една спална, едно купатило, макс.2+1).
  • Фамилијарни соби (43 м², две посебни спални соби одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, сателитска ТВ, клима, телефон, мини бар, сеф, поглед кон градина или базен, балкон или тераса.

 • Услуга

  All Inclusive шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот (Во Albatros Aqua Park и Beach Albatros Resort), вечера, доцна вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до полноќ, палачинки и сладолед во одредено време, коктели, кафе, чај, колачи. Со доплата се сите увозни и премиум пијалоци, пијалоци во шише и лименка, пијалоци после полноќ, пијалоци во дисктека, наргиле, услуга во соба, À la carte ресторан со претходна резервација и со доплата (со азиска и италијанска кујна) и сѐ што не наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (со азиска и италијанска кујна), барови низ хотелскиот комплекс, дискотека. Доктор, перење алишта, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, фризер се со доплата. WiFi интернет е бесплатен на јавните површини.

 • Плажа

  Плажата е на околу 600 м од хотелот, зад Beach Albatros Resort. Мал дел е со корален гребен, а поголемиот дел е зона за капење. Лежалките и чадорите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот има неколку базена за возрасни и деца, тениски терени, пикадо, аеробик, ватерполо, теретана. Со доплата се СПА центар, третмани и масажи, опрема за тенис и осветлување за тениските терени, спортови на вода, нуркање, и сѐ што не наведено во концептот. Забавни програми во текот на денот, мини клуб за деца (4-12 год), аква парк и детско игралиште.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni