Arabia Azur Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Arabia Azur Resort
 • 50 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Arabia Azur Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Hotel Arabia Azure Resort 4* е сместен покрај брегот на Црвеното море на 5 минути возење од динамичниот кварт Ал Сакала во Хургада. Во понудата има отворен олимписки базен, долга приватна плажа, сопствено пристаниште. Хотелот се наоѓа на околу 3 км од Хургада и 8 км од аеродромот.

 • Сместување

  Хотелот располага со 526 модерно опремени соби

  • Стандардни соби
  • Јуниор апартман
  • Поврзани соби

  Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), сет за кафе и чај, купатило со туш кабина или када, фен, телефон, сеф, балкон или тераса со маса и столчиња, Wi-fi интернет во лобито е бесплатно, а во собите со доплата.

 • Услуга

  Сѐ вклучено храна и пијалоци според хотелскиот концепт. Главен ресторан за појадок, ручек, вечера, топли и ладни закуски во определени часови од денот.

 • Содржини

  Главен ресторан за појадок, ручек, вечера, ресторан со закуски, À La Carte ресторани (со доплата), 2 базена од кој едниот е со димензии на олимписки базен, неколку барови, сала за вежбање, билијард, тенис, сквош, пинг понг, одбојка на плажа, диско, забавни програми во текот на денот (во период на Covid 19 со ограничени содржини), диско, анимација за деца, мини диско, детски базен. Со доплата сауна, парна бања, џакузи, масажа, спортови на вода, услуга за доктор, перење и пеглање алишта, изнајмување кола и др.

 • Плажа

  Хотелот е сместен на сопствена песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Внимание

  домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code. Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција. Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni