Giftun Azur Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Giftun Azur Resort
 • 56 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Giftun Azur Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е на 3 км од аеродром во Хургада и на 7 км од центарот на градот. Овој хотел со 3* е сместен во бујна градина од палми, располага со 7 ресторани и 7 барови, пространи модерни соби со поглед на градина или море.

 • Сместување

  Хотелот располага со 522 соби.

  • Стандардни соби
  • Соби во бунгалови
  • Јуниор апартман
  • Поврзани соби

  Сите соби располагаат со клима, мини бар (само вода), сет за кафе и чај, телефон, сателитска ТВ, сеф (на рецепција), балкон или тераса, купатило со туш кабина или када, фен, Wi-Fi интернет во лобито е бесплатно, а во собите со доплата.

 • Услуга

  Сѐ вклучено Храна и пијалоци според хотелскиот концепт. All inclusive – шведска маса за појадок, ручек, вечера во главен ресторан, чај и закуски во снек ресторан на плажа во определени часови. Roxy бар и Swimming pool бар (со доплата од 00.00 часот до 09.00часот), Fresh juice бар со доплата. Рестораните El Dawar, El Gaucho, The Pirates (ресторан со морска храна), La Piazzetta (италијански ресторан) Asian Corner & Teppanyaki во период на рестрикциите за Covid 19 може да се затворени.

 • Содржини

  Хотелот располага со ресторани и барови каде што се служат храна и пијалоци според All inclusive концептот на хотелот, 2 надворешни базена за возрасни и за деца, одбојка на плажа, тениско игралиште (доплата за осветлување и за часови по тенис), билијард (деца под 16 год со присуство на родител). Со доплата се разновидни спортови на вода, јавање камили.

 • Плажа

  Сопствена песочна плажа, лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni