Pharaoh Azur Resort

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Pharaoh Azur Resort
 • 8 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Pharaoh Azur Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сал Хашиш на 18 км од центарот на Хургада и 12 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 357 соби.

  • Стандардни соби
  • Бунгалови

  Собите се стандардни соби или бунгалови (со една или со две спални соби). Сите соби имаат балкон/тераса, клима уред, сателитска ТВ, LCD телевизор, мини бар, фен за коса, чајник, сеф.

 • Услуга

  Се вклучено шведска маса за појадок, ручек и вечера. Концептот вклучува и закуски и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, италијански и кинески À la carte ресторани, барови покрај базенот, лоби бар и бар на плажа. Со доплата се À la carte ресторан, свежо цедени сокови, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, собна услуга, телефон, услуга за перење и пеглање, продавници, паркинг, изнајмување кола, лекар, менувачница и сѐ останато надвор од концептот. WI-FI интернет со доплата.

 • Плажа

  Хотелот има своја песочна плажа долга 400 метри, еден помал дел е со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а најголемиот дел е простор за капење со плитка вода. Крпи, лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот нуди два надворешни базени, еден внатрешен базен, детски базен, тениско игралиште, фудбалско игралиште, терен за сквош, одбојка, пинг-понг, мини фудбал, кошарка. Гостите на хотелот можат да ја користат теретаната без доплата. Со доплата осветлување на тениски терени, спортови на вода. Игралишта за деца.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni