Steigenberger Pure Lifestyle

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Hurgada
 • Steigenberger Pure Lifestyle
 • 38 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Steigenberger Pure Lifestyle

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во делот Ел Мамша во Хургада, на 14 километри од центарот на Хургада и на околу 10 километри од аеродромот во Хургада. Steigenberger Pure Lifestyle Hotel ★★★★★ - Ел Мамша, Хургада, Египет, лоциран на сопствена песочна плажа во Ел Мамша е исклучиво за возрасни (над 18 години) и е совршен избор за одмор во Хургада 2022 година.

 • Сместување

  Хотелот има 115 апартмани, во повеќето од нив има џакузи, балкон или тераса и стол за нишање, и поглед на море.

  • Стандардни апартмани (27 м²),
  • Џакузи апартмани (50 м²),
  • Swim-up апартмани (50 м²),
  • Penthouse апартмани (110 м²).

  Во сите апартмани има 49’’ смарт ТВ, еспресо машина, преку 100 ТВ канали, огледало за шминкање и бесплатен брз и неограничен Wi-Fi интернет, минибар кој дневно се дополнува со бесплатни локални безалкохолни пијалоци.

 • Услуга

  Се вклучено Појадок со 2 опции, шведска маса во главниот ресторан на хотелот или во главниот ресторан на соседниот хотел Steigenberger ALDAU Beach Hotel, ручек со 5 опции во Pure Chill Bar, Alex Beach Club and Restaurant, Bwala” Pool Restaurant & Bar во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel’’, Tanga Beach Restaurant & Bar at “Steigenberger ALDAU Beach Hotel” и Tamarind Main Buffet Restaurant во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel”, вечера со 7 опции во главниот ресторан на хотелот, Alex Beach Club and Restaurant, Tanga Beach Restaurant & Bar во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel”, “S-Square” Asian ресторански комплекс лоциран на “ALDAU Art Promenade”, Tamarind Main Buffet Restaurant во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel”. Потребна е претходна резервација за вечера во “Alex Beach Club & Restaurant”,“Tanga” and the “S-Square” Restaurants. Вклучени се безалкохолни пијалоци, флаширани сокови, кафе и чај, точено локално пиво, домашно вино, селекција на локални жестоки пијалоци во следниве 9 барови: Pure Lounge, Pure Chill Bar, Alex Beach Club Bar, The bar of the Gourmet Market 24h, Karibu Lobby Bar во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel” 24 h, Ukumbi Lobby Bar во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel”, Bwala Pool Bar во“Steigenberger ALDAU Beach Hotel”, Tanga Beach Restaurant & Bar во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel” и Dewan Cafe во “Steigenberger ALDAU Beach Hotel”.

 • Содржини

  Хотелот има 3 главни базени, пристап до 9-те базени на соседниот Steigenberger ALDAU Beach Hotel" and "Steigenberger Aqua Magic", бесплатен пристап до аква паркот на "Steigenberger Aqua Magic". SPA, Wellness и фитнес центар - “Raa” СПА со турска бања, сауна, џакузи, парна бања и центар за убавина и пристап до 24h TECHNOGYM. Бесплатен неограничен брз Wi-Fi интернет во сите соби ( до 3 уреди во соба) и јавни места во хотелскиот комплекс. Јога часови, педалинки и кајаци преку Ilios Aqua Center со претходна резервација, воведно нуркање во базенот и windsurfing со претходна резервација. Не е вклучено: собна услуга, свежо цедени сокови, увозни интернационални алкохолни пијалоци, некои вина, перална, нуркање, спортови на вода, голф, третмани и пакети за масажи, храна и пијалоци во Elements Club & Lounge. СПА - масажи, парната и турската бања моментално се забранети со закон. Наргилето моментално е забрането со закон.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа, со ултра модерен Beach club и забава на плажата еднаш неделно.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Lokacioni