Jaz Makadina

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Makadi Bay
 • Jaz Makadina
 • 38 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Jaz Makadina

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот Jaz Makadina во Макади заливот е одличен избор за одмор во Хургада. Jaz Makadina хотелот е наоѓа во областа Мадинат Макади во заливот Макади на околу 32 км од Сакала, стариот живописен центар на Хургада, каде што може да уживате во изборот на бројни ресторани, барови и продавници. Меѓународниот аеродром на Хургада е на 29 км од хотелот.

 • Сместување

  Хотелот има 270 соби – супериор, фамилијарни супериор, фамилијарни делукс и јуниор апартмани. Исто така има и соби за лица со попреченост.

  • Супериор соби
  • Супериор Фамилијарни соби
  • Делукс Фамилијарни соби
  • Јуниор Апартмани

  Собите се двокреветни (со два единечни кревети или брачен кревет) или двокреветна соба со помошно легло. Сите соби имаат купатило со туш / када, фен, бањарка, влечки, сеф, мини бар (со доплата), телефон, клима, САТ ТВ, апарат за кафе / чај, пегла, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено според хотелскиот концепт за храна и пијалоци. Појадок, доцен појадок, ручек, вечера (вечера во кој било од ,,Dine Around ,,рестораните, закуски, пица, вафли и сладолед во определени часови, посебен дел за детска храна во главниот ресторан, пекара, чај, торти и колачи, три бара. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

 • Содржини

  Хотелот има 2 базени, сала за вежбање, пинг понг, тенис. Спа центар - Mavidspa, со разни масажи, сауна, џакузи, билијард, пикадо, одбојка на плажа, кошарка, мини фудбал, Wi-fi интернет бесплатен на јавни површини на хотелот и на рецепција. Главен рсторан El Masry, бар на плажа El Kobba, снек бар Al Sakkala, бар El Sultan, мини клуб за деца, игралиште за деца, анимации во текот на денот и вечерните часови. Со доплата услуги за доктор, хемиско чистење, чување деца, спортови за вода.

 • Плажа

  Хотелот е на плажа. Има и корален гребен на плажата за љубителите на подводниот свет и нуркање. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni