LABRANDA Club Makadi

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Makadi Bay
 • LABRANDA Club Makadi
 • 46 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth LABRANDA Club Makadi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во заливот Макади, на 35 км од центарот на Хургада и 30км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 339 соби распоредени во 8 згради на 3 ката.

  Стандардни соби (22 м², една сплана со дупли или единечни кревети, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Фамилијарни соби (36 м², еден дупли  креет и еден едиечен, едно купатило, макс.3+1 дете).

  Сите соби имаат со купатило со туш, фен, САТ ТВ, клима уред, мини бар, сеф, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ноќни закуски, ресторан на плажа со закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, слаткарница, À la Carte рестораните со ориентална, грчка, кубанска, италијанска, азиска кујна се со претходна резервација, специјално диететско мени (на барање), кафе, чај, колачи во текот на денот, барови низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се увозни пијалоци, À la Carte ресторан со морска храна и дел од рестираните во Makadi Promenade, храна и пијалоци по наведеното време за услуга, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторани, барови, неколку продавници, менувачница, салон за убавина, сервис за перење и пеглање.

  На шеталиштето помеѓу хотелот Labranda Royal Makadi и Labranda Club Makadi се наоѓа Makadi Promenade, каде што има грчки, италијански, кубански, азиски, бургер, египетски ресторан, Banza Sushi Bar, Teppanyaki bar.

  Доктор, перење алишта, шатл автобус до центарот на градот, фризер, салон за убавина, продавници, аптека, телефон се со доплата. Wi-Fi интернет со ниска брзина е бесплатен во поголемиот дел од хотелот.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите за гостите на хотелот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен, кој се загрева во текот на зимската сезона, детски базен, одбојка и фудбал на плажа, пинг-понг, билијард, пикадо, тениски терени, сквош, теретана.

  Со доплата се СПА центар, сауна, парна и турска бања, џакузи, масажа, спортови на плажа и на вода, осветлување и опрема за тенис.
  Забавни анимациски програми во текот на денот и навечер.

  Мини клуб и игралиште со анимација за деца.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni