Albatros Jungle Aqua Park

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Safaga
 • Albatros Jungle Aqua Park
 • 56 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Albatros Jungle Aqua Park

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Сал Хашиш, oддалечен 17 км од центарот и 10 км од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупен број на соби-бунгалови 866 и тоа:

  • Стандард бунгалов соби со поглед кон базените или градината.
  • Фамилијарни бунгалов соби, со поглед кон базените или градината.

  Сите соби се опремени со купатило со туш/када, фен, ТВ, клима уред, мини бар, сеф, електричен бокал, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера, ужина, кафе и колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 00:00, сладолед во одредени часови. Со доплата наргиле и се останато што е надвор од концептот.

 • Содржини

  Хотелот има повеќе ресторани кои служат медитеранска, германска, мексиканска и ориентална храна, неколку барови, Wi-Fi интернет конекцијата на јавните површини е бесплатна. Со доплата: фризер, салон за убавина, сервис за перење, хемиско чистење, продавници, собна услуга, доктор, аптека, шопинг центар, сала за состаноци, такси услуга.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа на 900 м оддалеченост од плажата (песочна) на хотелот ,, Dana Beach Resort” каде има приватен дел. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот го има најголемиот аква парк во Хургада со базени за возрасни и деца и тоа 32 базени и 35 лизгалки на вода, различни активности -аеробик, водни вежби, анимациски програми во текот на денот и вечерта, клуб за деца и игралиште, тениски терен, фудбалски терен, мини голф, фитнес центар. Со доплата: спортови на вода,нуркање, пикадо, билијард, опрема за тенис, спа центар – турска и парна бања, сауна, масажа, видео игри.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni