Movenpick Resort Soma Bay

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Safaga
 • Movenpick Resort Soma Bay
 • 19 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Movenpick Resort Soma Bay

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 45 км јужно од Хургада и од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупно 418 соби.

  • Класик соба со поглед на планина (30 м², макс. 2+1 дете).
  • Класик соба со поглед на базен или лагуна (30 м², макс. 2+1 дете).
  • Делукс соба со поглед на градина (35-40 м², макс. 3 лица или 2+2).
  • Делукс соба со поглед на базен или лагуна (35-40 м², макс. 3 лица или 2+2).
  • Делукс соба со поглед на море (58 м², макс. 3 лица или 2+2).
  • Фамилијарни соби (60 м², макс.3 лица или 2+2).
  • Јуниор апартман (65 м², макс.3 лица или 2+2).
  • Делукс апартман (105 м², макс.3 лица или 2+2).

  Сите соби се опремени со приватно купатило со туш кабина или када, клима уред, фен, мини бар (со доплата), сеф, сет за кафе и чај, телевизор со сателитски канали, балкон, бесплатен WiFi интернет пристап.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса со појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, сладолед во одредени часови на бар на базен, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите од 11:00 до 23:00. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, шампањ, свежо цедени сокови, собна услуга, наргиле, сладолед Movenpick, À la Carte рестораните со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Хотелот поседува голем број на ресторани и барови. Главен ресторан ,,Bay View’’. À La carte ресторани ,,Il Pesce Restaurant’’ (италијанска кујна) и ,,Al Jazeera Restaurant (арапска кујна) со претходна резервација и со доплата. Барови во лоби, барови покрај базен и на плажа. WI-FI интернет конекција е бесплатна во собите. Се доплаќаат: услуги за СПА и центар за убавина, шопинг центар, фризер, послуга во соба.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки и чадори за сонце.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (1 базен кој се загрева во зимскиот период) базени за возрасни и деца, фитнес центар. Се доплаќаат: спортови на вода, нуркање, сауна, масажа, СПА центар и центар за убавина, тениски терени и опрема за тенис. Во текот на денот има анимации за возрасни и деца, навечер шоу програми, детско игралиште.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni