Premier Le Reve Hotel & Spa (Adults Only)

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Sahl Hasheesh
 • Premier Le Reve Hotel & Spa (Adults Only)
 • 40 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Premier Le Reve Hotel & Spa (Adults Only)

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сал Хашиш на 25 км од центарот на Хургада и 22 км од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупен 367 соби. . Има повеќе видови на соби и тоа:

  • Соби за меден месец (49 м², еден голем дупли кревет, поглед кон базен, макс. 2 лица).
  • Стандардни соби (49 м², поглед кон градина, базен или море, дупли кревет или два единечни, софа, макс. 3 лица).
  • Делукс соби (49м2, екстра голем дпли кревет, софа, поглед кон базен или море, макс. 3 лица).
  • Апартмани: Jacuzzi
  • Deluxe Junior Suite (56 м²),
  • Jacuzzi Suite (70 м²),
  • Premier Jacuzzi Suite (60 м²),
  • Steam Suite (137 м²),
  • Majestic Suite (80 м²),
  • La Reve Suite (102 м²)
  • Premier Suite (137 м²).

  Собите се опремени со приватно купатило, сеф, мини бар, WI-FI, TV, туш/када, фен, сет за кафе и чај.

 • Услуга

  Ултра Се вклучено појадок, ручек, вечера, ужина, безалкохолни пијалоци и одредени алкохолни пијалоци - 24 часа храна и пијалоци, À la carte ресторани (италијански, медитерански, кинески) бесплатно еднаш за време на престој со претходна резервација, барови низ хотелскиот комплекс. Јапонски и индиски À la carte ресторан се со доплата (бесплатни се само за VIP пакетот).

 • Содржини

  Главен ресторан ,, Turquoise’’. À la carte ресторани - италијански, медитерански, кинески, јапонски, индиски. Барови во хотел и покрај плажа. Со доплата: изнајмување возила, перална, доктор, аптека, сала за состаноци. Бесплатен превоз до Хургада еднаш дневно.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа, пристап до плажа со платформа долга 90 м. Има корален гребен. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни. Се препорачува носење обувки за во вода.

 • Спорт и забава

  Хотелот има 4 отворени базени, еден со морска вода, затворен базен, пинг-понг, фитнес центар, дел за јога, одбојка на плажа, софт анимации и вечерни шоуа, билјард, пикадо. Со доплата спа центар, џакузи,турска бања, изнајмување на велосипеди, масажа, нуркање, турска бања.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni