Annabella Diamond Hotel & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Annabella Diamond Hotel & Spa
 • 34 fotografi
 • Plazh me rërë
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Aqua park
 • Animacion
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Annabella Diamond Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум 25км во Аланија и 110км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 229 соби во главна зграда

  • Стандардни соби (30м², 1 спална соба, 1 купатило, макс.2+2лица),
  • Фамилијарни соби (45м², 2 соби одвоени со врата, 1 купатило, макс. 4лица

  Сите соби се со приватно купатило со када, фен, клима уред, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, вода се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, Wi-Fi интернет конекција (се доплаќа) и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, доцни вечерни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увозни пијалоци во лобито и баровите покрај базените, сладолед во одредени часови од денот, рибни À la Carte ресторани кои можат да се користат еднаш во текот на престојот со претходна резервација. Не е вклучено: сите други увозни пијалоци кои не се на мени, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, Steak À la Carte ресторанот е со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан со морска храна и Steak À la Carte ресторан, барови покрај базен и околу цел комплекс. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е со доплата во сите делови од хотелот.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори, пешкири за плажа (со депозит) бесплатно. Приватни павилјони на плажа достапни со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, 3 водни лизгалици, фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, масажа, билјард, спа центар. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 12 год, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni