Antique Roman Palace

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Antique Roman Palace
 • 50 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Afer plazhit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Antique Roman Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Обакој на 2 км од центарот на Аланија и 122 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 113 соби во два блока.

  • Стандардни соби (20-22м², А блок стандардни соби се за макс. 2+1 лице и во Б блокот (42соби) макс. 2+2 особи, една спална и едно купатило),
  • Економски соби (18-20м², една спална и едно купатило, без балкон, максимум 2+1 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода, пијалоци при пристигнување, потоа само вода), чај и кафе при пристивнување, паркет под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено– шведска маса за појадок, ручек, чај попладне, кафе, колачи, вечера, доцна закуска – услуга за храна 24 часа, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 9 до 24ч. Барот покрај базен е отворен од 9 до 19ч. (пијалоци, топли пијалоци, брза храна), сладолед (3 пати во неделата по еден час). À la Carte ресторанот може да се искористи еднаш за време на престојот со резервација 3 дена претходно, бар на базен од 10 до 23ч. (пијалоци), Green бар од 10 до 02ч наутро (локални алкохолни пијалоци, безалкохолни пијалоци и коктели). Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, бар на плажа (алкохолни пијалоци) и свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан (турски и италијански), бар на плажа и на базен, бар за закуски. Доктор, перење алишта и хемиско чистење се доплаќаат дополнително. Интернетот е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелот има приватна плажа со камчиња и песок на 20м од хотелот преку самата улица. Чадорите за сонце и лежалките се бесплатни, душеците се доплаќаат. Крпите се на користење со депозит, промената се доплаќа.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања (25 мин користење). Со доплата се сауна, масажа, лизгалки. Забавни програми во текот на денот и попладето. Турска вечер, еднаш неделно со жива музика. Мини клуб и бина за играње за деца од 4 до 12 години. Мини диско во попладневни часови.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni