Arsi Blue Beach Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Arsi Blue Beach Hotel
 • 22 fotografi
 • Afer plazhit
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Arsi Blue Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Тосмур на 130км од аеродромот во Анталија и на 4.5 км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 123 соби во зграда на 9 ката.

  • Стандардни Соби: (една спална, едно купатило, макс. 2+2).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, пладневно кафе, чај и колаче, вечера. Локални пијалоци (пиво, џин, водка, отворено вино) и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 23:00. Не е вклучено: останати локални пијалоци, извозни пијалоци, флаширани пијалоци, сокови од свежо овошје, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан на шведска маса, лоби бар, барови покрај базен, на плажа, диско. Доктор на барање, продавници, изнајмување кола дополнително се плаќаат. WiFi е бесплатно во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 50м од хотелот (има пат помеѓу хотелот и плажата). Лежалките и чадорите за сонце се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, една лизгалка на вода, пинг понг е бесплатно. Турска бања, сауна, масажа, спортови на вода, спортови на плажа, дополнително се наплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni