Arsi Enfi City Beach

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Arsi Enfi City Beach
 • 44 fotografi
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Arsi Enfi City Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 130 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Хотелот има 132 соби во главна зграда.

  • Стандардни Соби: (16-18м², со една спална, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладне колачи, чај, кафе, стандардни локални и безалкохолни пијалоци од 10.00 часот до 23.00 часот. Не се вклучени: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, храна и пијалок на плажа, сладолед, турско кафе, сите видови флаширани пијалоци и пијалоци во лименки.

 • Содржини

  Главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, доктор, телефон, хемиско чистење. WI-FI конекција е бесплатна во лобито.

 • Плажа

  Градска плажа на 80 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце со доплата. Крпи за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен со дел за деца, пинг понг. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билијард, спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Lokacioni