Beach Club Doganay Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Beach Club Doganay Hotel
 • 46 fotografi
 • Plazh me rërë
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Afer plazhit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Beach Club Doganay Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Конакли на 7 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 391 соби во две згради.

  • Стандардни соби (24-26 м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Фамилијарни соби (40 м², две спални разделени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 3+3 деца).

  Сите соби иимаат приватно купатило со бања и туш кабина, фен, систем за климатизација, телефон, телевизија и музички канали, мини бар (безалкохолни пијалоци се дополнуваат секојдневно), сеф, ламинат под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено– 24 часа услуга – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, доцна вечерна ужина. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација, закуски во барот на базен и на плажа од 10 до 18ч. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Алкохолни пијалоци од 03 до 10ч не се служат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани со турска кујна, италијански и рибен ресторан, барови за закуски покрај базен и на плажа, лоби бар, отворено диско, кафетерија. Доктор, перална, фен, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола со доплата. Интернетот е бесплатен во целиот хотел.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања, сауна, игралиште за тенис, одбојка, кошарка, пинг понг. Со доплата: игри на вода, масажа, спа и салон за убавина, рефлектор за тениско игралиште, центар за игри, билијард, кошарка. Пинг понг и тениски игралишта после 17часот се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажата, вечерни шоу програми. Специјални програми во мини клубот за деца од 4-12 годии. Детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni