Dizalya Palm Garden Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Dizalya Palm Garden Hotel
 • 32 fotografi
 • Afer plazhit
 • Budget
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Dizalya Palm Garden Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 250 соби.

  • Стандардни Соби: (22м², 1 спална со француски кревет + 1 единечен кревет, 1 купатило, макс.2+2лица).
  • Економски Соби: (22м², 1 спална соба, 1 купатило, макс.2+2лица).
  • Големи Соби: (28м², 1 поголема спална, 1 купатило, макс 4лица).
  • Фамилијарни Соби: (34м², 2 спални соби одвоени со врата, 1 купатило, макс. 4 лица).
  • 3 Соби за Хендикепирани Лица

  Сите соби се со приватни купатила со туш кабина и фен, централен клима уред кој работи во согласност со временските услови, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на пристигнување, потоа секојдневно се дополнува само со вода), сеф, ламинатен под и со плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни чаеви, кафиња, торти, полноќни закуски, локални стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -02:00 часот (увозни пијалоци само во одредени барови), À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во определени часови од денот. Со доплата: увозни пијалоци кои ги нема во менито, специјални премиум увозни пијалоци. Сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани ресторани – Отомански и Медитерански ресторан, лоби бар, бар на базен и на плажа од 10:00 – 18:00 часот, се служат топли и ладни пијалоци и пиво. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет конекција е бесплатна во сите делови од хотелот и во собите.

 • Плажа

  Приватна плажа, камчеста и карпеста на 200 м од хотелот, со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа без доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, пинг понг, тениски игралишта, одбојка на вода. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениските терени, билјард, Велнес и салони за убавина, масажи. Дневна и вечерна анимација, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, игралиште и Мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni