Eftalia Downtown

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Eftalia Downtown
 • 49 fotografi
 • Budget
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 14.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Pishinë e hapur
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Eftalia Downtown

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 222 соби во 4 згради.

  • Стандардни Соби: (16м², 1 спална, 1 купатило, макс. 2 лица).
  • Стандардни Големи Соби: (25м², макс. 4 лица, 1 поголема спална со француски кревет + единечен кревет + 1 фотлелја на расклопување, 1 купатило, макс. 2+2 лица).
  • 4 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со када и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Полупансион – шведска маса за појадок и вечера, сите други пијалоци и храна се доплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан, лоби бар, бар на базен, бар на плажа. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

 • Плажа

  Приватна камчеста плажа на 40м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце покрај базените се бесплатни. На плажата се доплаќаат. Пат го дели хотелот од плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, фитнес центар. Со доплата: турска бања, сауна, парна бања, спортови на вода и масажи. Еднаш во неделата жива музика – Турска вечер. За децата има детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni