Hotel Acar

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hotel Acar
 • 24 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Afer plazhit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Hotel Acar

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во населбата Обагол на 2.5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 115 соби во три блока.

  • Стандардни Соби: (22-25 м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Економски Соби: (14-17 м², макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода при пристигнување), сеф (со доплата), сателитска тв и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневни торти и кафе, вечера, ноќни закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 11 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, сите видови коктели, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на базен. Доктор, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, продавници се доплаќа дополнително. Интернетот во хотелот се плаќа дополнително.

 • Плажа

  Хотелска лажа (дел од јавна плажа) со песок и камчиња на 150 м од хотелот. Чадори за сонце и лежалки се доплаќаат, нема опција за изнајмување крпи. Има подземен пат за до плажа. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни околу базенот.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца (со дел за деца), фитнес соба, пинг понг, одбојка. Турска бања, сауна и внатрешен базен се бесплатни со ограничено време. Со доплата е Wellness центар, билијард, спортови на вода, масажа. Во текот на денот има анимации.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni