Kleopatra Blue Hawaii

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Kleopatra Blue Hawaii
 • 17 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Afer plazhit
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Kleopatra Blue Hawaii

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Аланија на познатата плажа Клеопатра, 1 км од центарот на градот и 118 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 58 соби.

  • Стандардни Соби: (25 м², една спална соба и едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ламинатен под, сателистка ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне колачи и кафе, ечер, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 22.00 часот (пиво, вино, ракија, водка, џин). Не е вклучено: сите останати локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, храна и пијалоци по 22.00 часот, турско кафе, услуга во соба, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базенот. Доктор, перење, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, продавници се со доплата. Wi-Fi интернет конекцијата во лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Песочна плажа на 50м од хотелот (Клеопатра плажа). Лежалки и чадори за сонце се со доплата на плажа, а бесплатни покрај базенот во хотелот. Има пат помеѓу хотелот и плажата. Пешкири за на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни со дел за деца. Турска бања, сауна и масажа, пинг понг, спортови на вода, компјутерски игри и билијард се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni