Lonicera City Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Lonicera City Hotel
 • 24 fotografi
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Afer plazhit
 • Budget
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Lonicera City Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Клеопатра, во центарот на Аланија и 132 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 58 соби распоредени во 2 блока.

  • Стандардни Соби: (24 м², 1 спална, 1 купатило, макс 2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (44 м², 2 спални соби, 1 купатило, макс. 4лица).

  Сите соби се опремени со сопствени купатила со туш и када, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (вода и минерлана вода се дополнува секој ден), ламинатен под, тепих или плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 23:00 часот. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, свежо цедени сокови, како и храната и пијалоците на плажата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса за појадок, снек бар и бар покрај базен. Доктор, перење и хемиско чистење се со доплата. Wi-Fi интернет конекција е бесплатна во лоби, собите и околу базенот.

 • Плажа

  Приватна камчеста и песочна плажа на 100 м од хотелот преку пат. Лежалки и чадори за сонце на плажата се доплаќаат, но покрај базените се бесплатни. Пешкири за плажа се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, пинг понг. Со доплата: спортови на вода на плажата.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni