Simply Fine Hotel - Alize

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Simply Fine Hotel - Alize
 • 47 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Simply Fine Hotel - Alize

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Обакој, 2 км од центарот на градот Аланија и 132 км од Анталија аеодромот.

 • Сместување

  Вкупно 109 соби.

  • Стандардни соби (1 спална соба, 1 купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш кабина, фен, посебен клима уред, телефон, сеф (се доплаќа), мини бар (безалхохолни пијалоци при пристигнување), керамички подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневен чај, кафе, торта, вечера, локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00-18.00 часот. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, свежо цедени сокови.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, Лоби бар и бар на базен. Доктор, перална и хемиско чистење, ВИ-ФИ интернет конекција се наплаќа.

 • Плажа

  Приватна плажа, камчеста и песочна, на 200 метри одалеченост од хотелот преку патот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа не се достапни. Чадорите за сонце и лежалките покрај базените се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, една лизгалка, турска бања, Со доплата: сауна, масажа.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni