Sealife Family Resort Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Sealife Family Resort Hotel
 • 42 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Sealife Family Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кониалти на 4км од центарот на Анталија и на 20км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупен 239 соби

  • Стандардни соби (22м², макс.2+1 лица - една спална и купатило),
  • Фамилијарни соби (54м², макс.4 лица - две спални одвоени со врата, едно купатило),
  • 3 соби за лица со хендикеп.

  Сите соби се со балкон, купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, ламинат на подот во стандардните соби и тепих на под во фамилијарните соби, мини бар (само со вода и се надополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - пијалок за добродојде, шведска маса за појадок, ручек, попладне ужина, вечера, полноќна закуска. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, сладолед во определени часови од денот, бар на плажа од 10.00 -18.00 часот. Не е вклучено: À la Carte ресторани се со претходна најава и со доплата, увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во Диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, два À la Carte ресторани, бар на покривот од хотелот, снек бар, бар покрај базен, лоби бар, Диско клуб. Доктор, перална, чување деца, фризер, изнајмување кола, продавници, интернет и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Wi интернет во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска плажа, преку улица и има тунел. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг, игралиште за деца. Масажа, салон за убавина, Спа центар, тениски игралишта, спортови на вода дополнително се наплаќаат. Забавни програми преку ден, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni