Champion Holiday Village

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Antalija
 • Champion Holiday Village
 • 32 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Champion Holiday Village

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белдиби на 13 км од Кемер и 45 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 244 соби во два 2-катни блока.

  • Стандардни соби (18м², спална соба, купатило, макс. 2+1 лице), Стандардни
  • Стандардни соби со кревет на спрат (28м², спална соба со француски кревет + кревет на спрат за деца, купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарна соба (36 - 38м², две спални одвоени со врата, купатило, макс 2+2 лица).

  Сите соби се со балкон или тераса, приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф (со доплата), керамички под, сателитска тв и музички канали.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, ужина во текот на денот и доцна навечер, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, специјални вина, свежо цеден сок, сладолед, турско кафе, сите пијалоци во диско, сите пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторани - турска и медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, пералница, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се бесплатни. WI – FI е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна камчеста плажа. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен, базен за деца, релаксирачки базен за возрасни, два слајда на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, пикадо, одбојка на плажа, тениски терени, пинг понг. Со доплата: спортви на вода, осветлување на тениските терени, школа за нуркање, масажа, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со специјални програми.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni