Aquaworld Belek

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Aquaworld Belek
 • 34 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Aquaworld Belek

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 35км од аеродромот и 45км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 722 соби во главна зграда, Hills зграда одвоена од главната зграда на двете страни на хотелот и Village дел со двоспратни бунгалови насекаде во хотелскиот комплекс.

  • Village Стандардни соби (26-30м², една спална соба со француски кревет и една софа, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Village Фамилијарни соби (32м², во дел со бунгалови, две поврзани спални соби, купатило, балкон или тераса, макс. 2+2 лица);
  • Village Фамилијарни Супериор соби (48м² - 52м², во дел со бунгалови, две поврзани спални соби, купатило, макс. 4 лица),
  • Palas Стандардни соби (28м², во главна зграда, една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Palas Апартмани (52м², во главна зграда, една спална соба, дневен престој, купатило, макс. 3 лица),
  • Hills Стандардни соби (29м², во одделни блокови, една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),
  • Hills Апартмани (52м², дуплекс, прв спрат со спална соба и купатило, втор спрат со спална соба и купатило, не се одделени со врата, макс. 4 лица).

  Сите соби се со посебни купатила со туш кабина или када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини-бар (вода, минерална вода, сокови, пиво се дополнува секој ден), ламинатен под, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за доручек, доцен доручек, ручек, попладневна ужина, торти, колачи, кафе, чај, вечера, доцна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци, мини-бар во собите, бар на плажа и бар покрај базен од 10ч до 18ч, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредени часови. Не е вклучено: увозни пијалаци, шампањ, пијалаци, свежо цедени сокови, специјални вина, флаширани пијалаци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани, À la Turca – турска кујна, Luigis – италијанска кујна, Zest – ресторан за морска храна, Omakase – азиска кујна, барови околу целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, интернет кафе, фризер, изнајмување кола, продавници дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата во јавните хотелски простории е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, аквапарк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, пинг-понг, одбојка на плажа, стрелање не се наплатуваат. Осветлување за тениски терени, масажи, Спа центар, билијард, компјутерски игри, водни спортови се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и вечерни шоу програми. Мини-клуб за деца од 4г до 12г со забавни програми во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni