Cornelia De Luxe Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Cornelia De Luxe Resort
 • 65 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Best buy
 • Ekskluzive
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Cornelia De Luxe Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек, 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 358 соби, распоредени во главна хотелска зграда и зграда во градина. 205

  • Стандардни соби, од кои 22 поврзани соби и 3 соби за лица со хендикеп 30m²-45m², макс. 2+1 лице;
  • Поврзани соби 36m², макс. 4 лица
  • Фамилијарни соби 55m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, без балкон, макс. 4 лица;
  • Соби со поглед на градина 35m² - 40m², макс. 3 лица;
  • Вила Јуниор Апартмани - 50m², дневна соба, спална соба, купатило со џакузи, директен пристап до базен преку тераса, поглед на градина, макс. 3 лица;
  • Делукс апартмани 100m², дневна соба, спална соба, купатило, туш, џакузи со поглед на море, макс. 4 лица;
  • Гранд делукс апартмани 120m², голема дневна соба, голема спална соба, купатило, џакузи, поглед на море, макс. 4-7 лица.

  Сите соби се опремени со посебни купатила со када, фен, централна клима, телефон, теписон, сеф, мини-бар (вода, минерална вода, сокови, пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ со музички канали, интернет.

 • Услуга

  Делукс Сѐ вклучено, 24ч услуга за храна и пијалоци, шампањ, свеж сок од портокал, чинија со овошје за добредојде во соба, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, колачи, сладолед, ужина, детско мени, услуга во соба (според менито од 22.00 часот до 07.00 часот е бесплатно со мини бар со сокови, пиво и вода се дополнуваат дневно), сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свеж сок од портокал за појадок, ручек, вечера. Луксузни и специјални виски, вина, коњак, некои шампањи, енергетски пијалаци, флаширани пијалаци, À la Carte ресторани со претходна резервација дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан Корнелиус – шведска маса, À la Carte ресторани: Хедера (медитеранска кујна), Флориан (италијанска кујна), Назар (турска кујна), Таи Пен (источно азиска кујна), Софа (француска кујна), скара во градина, барови на повеќе различни места низ хотелскиот комплекс кои служат алкохолни и безалкохолни пијалаци. Продавници, фризер, салон за убавина, доктор, чување деца, перење и пеглање, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата во хотелот е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базени во мини клубот, детско игралиште, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, прскалки, тениски терени, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, качување по зидови. Осветлување за тениски терени, опрема за тенис, часови по тенис, масажи, SPA центар, куглање, соба за игри, терени за голф, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, гала вечери, забави во градина. Мини-клуб за деца од 4г до 12г, детски ресторан со специјално мени, програми и забава за деца во текот на денот, детско игралиште, диско за деца.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni