Crystal Paraiso Verde Resort & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Crystal Paraiso Verde Resort & Spa
 • 67 fotografi
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Crystal Paraiso Verde Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 25 км од Белек и 40 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 670 соби во 8 блока на 5 ката и 3 блока на 2 ката.

  • Стандардни соби (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Стандардни соби со кревети на спрат (26м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, сместени на приземје, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (42м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс.5),
  • Апартмани (58м², една просторија за дневен престој, една спална, едно купатило со џакузи, LCD TV и DVD player).

  Сите соби се со купатило - туш кабина и фен, влечки, систем за климатизација кој работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (се надополнува со безалкохолни пијалоци секој ден), сеф, ламинатен под или плочки на подот, TV со сателитски програми и музички канали, WI-FI интернет, балкон.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ Вклучено –Локален и здрав концепт - шведска маса за појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, закуски на плажа, чај, кафе, торти и колачи во поладневните часови, сладолед во определени часови, вечера, полноќни закуски, детско бифе, вегетаријанско бифе, детокс бар, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар со безалкохолни пијалоци се надополнува секој ден, снек бар на блажа од 11.00-17.00 часот. Не се вклучени: Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни егзотични пијалоци, услуга во соба, Fish À la Carte -ресторан.

 • Содржини

  Cristal - главен ресторан за шведска маса и À la Carte ресторани: турска кујна, италијанска кујна, рибен ресторан, барови во хотелскиот комплекс. Со доплата услуга за доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет конекција во соби, продавници, изнајмување кола, интернет и компјутерски игри.

 • Плажа

  Приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, мини голф, одбојка на плажа, пинг понг, се вклучени во концептот. Со доплата: осветлување за тениски игралишта, спортови на вода, центар за убавина, масажа, куглање, билијард и играчница. Забавни програми во текот на денот покрај базен и забавни програми во вечерните часови, кино. За деца Crispy Kids World мини клуб за деца од 04-12 години, со дневни програми и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni