IC Hotels Santai

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • IC Hotels Santai
 • 35 fotografi
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë të mbrendshme
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth IC Hotels Santai

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 25км од аеродромот и 30км од центарот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 464 соби.

  • Стандардни соби (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (64м², две спални соби одвоени со врата, дневна соба, две купатила, макс.4 лица),
  • Kids suit (49м², две спални соби, во едната спална има француски кревет, во другата кревети на спрат, едно купатило, специјално декорирани за деца, макс. 4 лица).
  • Јуниор апартман (55м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • 5 соби за лица со попреченост (29м², специјално дизајнирани)
  • Sun Swim up Villa (37м², една спална соба, едно купатило со туш кабина, лоцирани во градината на приземје или на прв спрат, макс.4 лица).
  • Star Swim up Villa (71м², две спални соби, една дневна соба, едно купатило со туш кабина, лоцирани во градината на приземје или на прв спрат),
  • Selection Villa (120м², две спални соби со купатила со џакузи, една дневна соба, лоцирани во градината, со приватна градина и павиљон на плажа),
  • Сениор апартман (54м², една соба и една спална соба, едно купатило со џакузи),
  • Кралски апартман (134м², на најгодниот спрат од хотелот, една спална соба, голем салон, купатило со џакузи).
  • King Villa (190м², три спални соби, две купатила, соба за бебиситерка, дневна соба, приватна градина и базен, павиљон на плажа).

  Собите се со приватно купатило со туш кабина или када, фен, централен клима уред, телефон, мини бар (се дополнуваат со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, закуски во текот на денот, закуски доцна навечер, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, свежо цедени сокови во Vitamin Bar. Не е вклучено: À la Carte ресторани со претходна резервација (3 дена претходно) и со доплата, премиум виски, увозен коњак, увозен шампањ, специјални вина, наргиле, цигари, послуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан Jasmine со шведска маса, À la Carte ресторани: Olivio – италијанска кујна, Ja La Peno – мексиканска кујна, Umami Sushi & Asian Restaurant – кујна од Далечен Исток, Ocakbasi – турска кујна, Del Mar – рибен ресторан, снек барови околу хотелскиот комплекс, околу базенот, Vitamin бар, лоби бар и Диско клуб бар. Доктор, фризер, бебиситер, услуга за перење и хемиско чистење, шопинг, телефон, интернет и комјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет (ниска брзина) е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце, крпи и душеци на плажа. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца (има специјален лифт на гостите со попреченост во базенот со анимации), АКВА Парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг, мини фудбал, мини голф, гимнастика се бесплатни. СПА центар и центар за убавина, сите спортови на вода, осветлување на тениските терени, билијард, комјутерски игри се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот за возрасни и деца, натпревари покрај базенот и на плажа, и различни специјални шоу програми секоја вечер во текот на неделата. Мини клуб за деца од 00 – 16 години со различни програми во текот на денот и навечер (кино, забавен парк).

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni