Maxx Royal Belek Golf Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Maxx Royal Belek Golf Resort
 • 43 fotografi
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Rekomandimi ynë
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Waterpark
 • Best buy
 • Ekskluzive
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Maxx Royal Belek Golf Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 531 соба во главната зграда, Terrace Family Suits, Maldives Villas и Montgomery Maxx Royal Villas.

  • Апартман со поглед на копно копно (80м², 3 + 1 + дете, главна зграда, една спална соба, една бања со џакузи туш или када, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед кон терен за голф),
  • Апартман со поглед на море (главна зграда, 80м², 3 +1+ едно дете, спална соба, бања со туш или када со џакузи, седење, соблекувална, балкон, поглед кон морето)
  • Фамилијарен Roof апартман со поглед на копно (140м², главна зграда, две спални соби, седење, две купатила со туш, два балкони секој со џакузи, поглед на земја, макс. 6 + 2 деца),
  • Фамилијарен Roof апартман со поглед на море (140м², главна зграда, две спални соби, просторија за седење, две купатила со туш, два балкони секоја со џакузи, поглед кон морето, макс.6+2деца).
  • Terrace фамилијарен апартман (Апартманот е поврзан со ходник до главната зграда, 100м² поглед на земја или базен, 4 + 1 + дете, две спални соби, две купатила, две WC, џакузи на балкон, соблекувална, тераса, 2 балкони),
  • Laguna дуплекс апартман (135м², главна зграда, 6+2 деца, апартман на два спрата, две спални соби, една дневна соба, 2 WC, една бања со туш, една со џакузи, соблекувална, тераса и директен пристап до Релакс базен,поглед на базен),
  • Terrace Laguna фамилијарен апартман (100м², блок од тераса) е поврзан со ходникот до главната зграда, поглед на земјиште или базен, 4 + 1 + бебе, две спални соби, две WC, една бања со туш, друга со џакузи и туш, соблекувална, тераса, директен пристап до тераса со базен)
  • Фамилијарен апартман со поглед на море (главна зграда, 100 m², 5 + 1 бебе, две спални соби, две WC, една бања со џакузи туш и друга со туш, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед на море),
  • Фамилијарен апартман со поглед на копно (100м², главна зграда, две спални соби, две спални соби, две WC, една бања со џакузи туш и друга со туш, просторија за седење, соблекувална, балкон, поглед на земја, макс.5 + 1 бебе)
  • Малдиви Вила (80м², Maldivian базен, 3 + бебе, приватна вила е на малиот остров во голем базен, директен поглед кон морето, една спална соба, една бања со туш, џакузи на терасата, просторија за седење, соблекувална, тераса со директен пристап до базенот),
  • Ројал апартман 1 спална соба оба (100м², главна зграда, 3 + 1 + бебе, една спална соба со џакузи, една бања со туш и WC, дневен престој, соблекувална, балкон, поглед на море),
  • Ројал апартман 2 спални (170м², 6 + 2 бебиња , главна зграда, две спални соби со џакузи во спална соба, една бања со туш и џакузи, друга бања со туш, 2 WC, мебел со сони софа, соблекувална, два балкони, поглед кон морето).

  Вилите Albatross, King Suit и Претседателската вила се резервираат и наплаќаат со посебно барање. Во сите простории има клима, телефон, мини бар, (безалкохолни пијалоци, вода, минерална вода, јаткасти плодови, чоколадо, ореви, крекери, млеко, зеленчук, пиво, се дополнуваат секој ден), сеф, бања и влечки, сателитска LCD TV и музички канали, WI-FI, сет за чај и кафе.

 • Услуга

  Maxx inclusive - храна и пијалоци 24 часа - пијалок за добредојде, овошни сокови за деца, чоколадо и слатки, пешкир за освежување по пристигнувањето. Појадок, доцен појадок, ручек, вечера, шоу за готвење, диетална храна, храна за деца, полноќен оброк, сите локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци 24 часа, сладолед, свежо цедени сокови, свежо овошје покрај базенот и на плажа, пецива, ресторани за ужина, Azur 24 À la Carte ресторан отворен 24 часа, Azur италијански, Azur турски и Azur рибен се бесплатни. Не се вклучени: пијалоци во Ryder Golf Club Bar, Club House restaurant, Nargile Bar, услуга во соба, À la Carte ресторани (Azurе-Japon, Bueno Steak house, Ресторан Royal Villa) се со претходна резервација.

 • Содржини

  Azur- Главен ресторан со шведска маса, ресторан за деца во Maxxi Land, Patisserie, Chocolatier, Azure 24 –отворени преку целиот ден. À la Carte ресторани: Azur Japon - јапонска кујна, Azur Fish - рибен ресторан, Azur Italian - италијански ресторан, Ресторан Royal Villa, Bueno Stek House, Azur Turk - турска кујна, 15 барови околу хотелскиот комплекс. Доктор и медицинска сестра, бебиситер, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, фризер, трговски центар, изнајмување автомобил, посебни барања за услуги се наплаќаат дополнително.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот, со лежалки, чадори за сонце, пешкирите на плажа кои се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Maxx Aqua парк со 11 лизгалки на вода, загреан отворен базен со морска вода, базен со бранови, турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски игралишта, стрелаштво, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг-понг, билијард, немоторизирани спортови на вода се бесплатни. Се доплаќаат: Масажа, Spa и Wellness центар, сите моторизирани спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема, часови за тенис, часови за нуркање, куглање, билијард, приватни часови за пливање или пилатес, голф на професионални терени и часови, Интернет кафе и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа, во вечерните часови шоу програми, музика во живо, професионални танчери. Мини клуб за деца од 01-03 години - Насмеани бебиња со посебен концепт за бебиња, Мини клуб од 04 - 07 години, Junior клуб од 08-12 години и тинејџерски клуб од 13-17 години. Maxi Land, детско кино, разни активности, Луна парк, Дино парк.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni