Sirene Belek Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Sirene Belek Hotel
 • 54 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas në vende publike
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Sirene Belek Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек на 25 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 426 соби. Има соби во главната зграда Palace и во Вила блоковите.


   Palace Зграда:
  • Стандард Џуниор Апартман: 47м², една спална соба со еден француски кревет + тросед, една бања, макс.2 + 1лице).
  • Палас Дуплекс: (80м², двокреветни соби на првиот кат, еден француски кревет на втор кат, две купатила, макс.2 + 2лица).
  • Terrace Апартман: (96м², една спална соба, една дневна соба, две купатила, многу голема тераса со поглед кон морето, макс.3 лица).

  • Вили:
  • Супериор Дуплекс Соби: (60м², две спални соби, просторија за седење, една бања, макс.2 + 2 лица).
  • Corner Соба: (47м², една спална соба, една бања, макс.3 лица).
  • Lale Апартман: (80м², дуплекс, со две спални соби, две купатила, макс.4 + 1 дете).
  • Garden Апартман: (120м², две спални соби, една дневна соба, две купатила, макс.4 + 1 дете).
  • Паша Апартман: (150м², дуплекс, три спални соби, една дневна соба и три бањи, макс.6 + 1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, бањарки, папучи, фен за коса, прилагодлив систем за климатизација, телефон, сателитска ТВ и музички канали, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се надополнуваат еднаш во текот на денот), сеф, тепих на подот во главната зграда и ламинат во вилите, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено -шведска маса за појадок, доцен појадок, ужина за време на денот, попладневна ужина, вечера, ужина во ноќните часови, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на оброците, мини бар во собите. Не се вклучени: врвни увезени пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, пакуван сладолед. Рестораните À la Carte се со доплата и само за деца над 12 години, енергетски пијалоци, услуга во соба, наргиле исто се доплаќаат. Алкохолни пијалоци не се служат после 02,00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан за сѐ вклучено - услуга, снек бар, Turk Caffee, бар покрај базен и на плажа, диско бар, ресторани À la Carte: Mermaid - рибен ресторан, Dragon - кујна на далечен исток, Sini - турска кујна, Limone - италијанска кујна. Докторска услуга, бебиситер, перење и чистење, фен за коса, трговски центар, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, изнајмување автомобил се наплаќаат. WI - FI Интернет во главните делови на хотелот е бесплатен. Интернет-конекцијата со голема брзина е со доплаќање.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, базени со лизгалки на вода, базени за деца, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, одбојка на плажа, кошарка. Со доплата: Отворен олимписки базен и полу - олимписки базен - затворен простор, спортови на вода, осветлување за на тениските терени, спортска опрема, билијард, опрема за голф , СПА и велнес центар, професионално фудбалско игралиште. Забавни програми во текот на денот, разни натпревари за возрасни и деца во вечерните часови. Мини клуб за деца од 00 - 12 години во различни возрасни групи, со специјални програми во текот на денот и вечерта.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni