Voyage Belek Golf & Spa Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Voyage Belek Golf & Spa Hotel
 • 41 fotografi
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Voyage Belek Golf & Spa Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Има вкупно 596 соби лоцирани во главната зграда, во блок А со (поглед на копно), и блок Б во бунгалови (поглед на копно).

  • Стандардни соби (32м²; една спална соба со француски кревет + софа и едно купатило, макс.2 + 2лица)
  • Фамилијарни соби (60м²; две одвоени спални соби, две купатила, една соблекувална, макс 4 лица + бебе). Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, бањарки и папучи, клима, телефон, мини бар (минерална вода, безалкохолни пијалоци, млеко, чоколадно млеко, вафли од чоколадо, ореви, пиво, бело вино и црвено вино, чипсови се надополнуваат секој ден) ,сет за чај и кафе, сеф, ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
  • Стандардни соби А Блок (32 м²; една спална и купатило, макс.2 + 2лица)
  • Фамилијарни соби А Блок (52м²; две одделени спални соби, две купатила, една соблекувална, макс.4 лица + бебе),
  • Стандардни соби Б блок (32м², една спална соба,купатило, макс.2 + 1лице)
  • Фамилијарни соби Б блок (60м², две одвоени спални соби, две купатила, една соблекувална, макс.4 лица + бебе). Сите соби од А и Б Блок се со поглед на копно и се исто уредени како собите во главната зграда.
  • Супериор стандардни соби 37м²; една спална соба со француски кревет и софа , едно купатило, една соблекувална, макс.2 + 2лица). Сите соби во бунгалови се со приватна бања со туш и фен за коса, бањарка, влечки, клима, телефон, мини бар, сеф, ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон и сите се со поглед на градина. WI - FI бесплатно.
  • Делукс соби (главна зграда со страничен поглед на море, 30 m² една голема спална соба, една бања, бањарка и папучи, голема тераса од 30м со џакузи, макс.2 + 1лице)
  • Лагуна дуплекс вила (дворна површина, 90м², на горниот дел една спална соба и една бања со џакузи, долу, дневна соба или спална соба со 3 еднокреветни кревети, и една бања со туш, тераса со директен пристап до базен, макс.6 лица)
  • Кралски апартман (120м², главна зграда, две големи спални соби со засебна бања, една дневна соба, голема тераса заедно со просторијата 260m² со џакузи, макс.6 лица). Овие простории имаат ВИП сервис: експресно c / in и c / out, шише вино во собата, приоритет за рестораните À la Carte, Maxi бар, ВИП сет поставено во бањата).

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, бањарка, влечки, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, климатизација во вилите, телефон, тепих и паркет на подот, мермерен под во вилите, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, пиво се надополнуваат секој ден), сет за чај и кафе, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон. Wi-FI бесплатно.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса во главниот и во ресторанот за возрасни, појадок, доцен појадок, ужини во клубот на плажа, ручек, вечера, полноќна закуска, слаткарница, сладолед, колачи, кафе и чај попладне, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови за време на појадокот и во витамин барот, енергетски пијалоци, фрижидери за безалкохолни пијалоци на плажа, 24 часа храна и пијалоци во Cuisine 24. Не е вклучено:преимиум делукс локални и увозни пијалоци, шампаљ, флаширани вина, À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан и ресторан за возрасни со шведска маса, À la Carte ресторани – Kebappa (турски), Mangiamo (италијански), Wen (кинески), Wen Teppenyaki (јапонски), Carino Steak House, Gracias (мексикански), Buzuki (грчки), слаткарница, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситинг, фризер, перење и хемиско, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола, интернет кафе се со доплата. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни. Павилјоните се со резервација однапред и со доплата. Има два типа - една за семејства и друга само за возрасни (+16).

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, аква парк со 5 лизгалки во вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, одбојка на плажа, мини голф, пинг-понг, стрелаштво, бесплатно. Се доплаќа: Масажа, СПА и велнес центар, осветлување за тениски игралишта, часови за тенис, терени за голф, спортови на вода и училиште за нуркање, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари од базен и на плажа, мини кино, Забава (за деца од 03 - 14 бесплатно), во вечерните часови шоу програми. Мини клуб Tugi Kid за деца од 04-12 години и Тинејџерски клуб од 13-16 години, Забавен саем, кино. Специјална програма за бебиња и за деца од 0 - 3 години.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni