Crystal Aura Beach Resort & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Crystal Aura Beach Resort & Spa
 • 62 fotografi
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Crystal Aura Beach Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 501 соба во 2 блока во главната зграда и 9 апартмани во делот кај градината.

  • Стандардни соби (24м², главна зграда и блокот околу градината, спална соба со француски кревет + единечен кревет, куптило, макс. 2+1 лице),
  • Стандардни соби со кревети на спрат (24м², главна зграда и блокот во градината, спална соба со француски кревет и кревети на спрат, купатило, макс. 2+2 лица ),
  • Соби за меден месец (24м², блок во градина на најгорниот кат, спална соба, купатило, голема тераса, макс. 2 лица),
  • Фамилијарни соби со кревети на спрат (38м², главна зграда, единечен кревет + кревети на спрат во една спална соба, другата спална соба е со француски кревет, купатило, макс. 3+2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, клима, телефон, мини бар (вода и сокови се дополнува секој ден), сеф, ламинатен или мермерен под, WI-FI, сателитска тв со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултимејт сѐ вклучено – Локален и здрав концепт н исхрана, Caretta главен ресторан со шведска маса, услуга за појадок, продолжен појадок, ручек, ужинки, торта, чај, кафе, вечера и доцна вечера, катче за деца, бебешка храна, диетална и вегетаријанска храна, детокс бар, сладолед во одредено време, сите локални увозни стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани (турски и италијански) со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба, рибен ресторан, увозни алкохолни пијалоци од 24.00 – 10.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан Caretta, шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански и рибен, барови на плажа и покрај базен, лоби бар, слаткарница. Доктор, перење и хемиско чистење, шопинг, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска камчеста плажа. Лежалки за сонце, чадори и крпи се бесплатни. Павилјоните се со резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, слајдови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терен, одбојка на плажа, теретана, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, осветлување и опрема за тениски терени, SPA, масажа, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04-12 години и тин клуб за деца од 13 – 17 со различни програми

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni