Fame Residence Kemer & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Fame Residence Kemer & Spa
 • 27 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Best buy
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Fame Residence Kemer & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е во центарот на Кемер на 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 246 соби.

  • Стандардни Соби: (22-25м², спална, купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (35м², една голема соба, купатило, макс.4 лица).
  • Фамилијарни Супериор Соби: (две спални одделени со врата, две купатила, макс.4 лица).

  Повеќето соби се со балкон и имаат поглед кон море, планина или градина, купатило со туш кабина и фен, централна клима која работи спроед временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци ), сеф, сет за кафе и чај, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали. (Некои соби се со француски балкон.)

 • Услуга

  Fame style Сѐ вклучено –шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, сладолед во одредено време, снек бар на плажа од 09.30 – 17.30. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во диско, À la Carte ресторан со резервација однапред и задолжителен бакшиш, храна и пијалоци после 24.00 часот (освен супа доцна во ноќта), сервис во соба, À la Carte мени.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турска кујна, италијанска кујна, рибен ресторан, лоби бар, бар покрај базен , Gozde Pub и бар на плажа од 10.-18.00 часот. Се доплаќа за доктор, медицинска сестра, персонал, чување деца, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола. WI-FI интернет конекција бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, базен за деца (надвор), фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата: масажа, SPA & Wellness центар, куглање, билијард и спортови на вода. Мини клуб за деца од 04-12 години. Забавни програми во текот на денот и вечерта.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni