Otium Club Akman Beach Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Otium Club Akman Beach Resort
 • 18 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Otium Club Akman Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чамјува на 3км од центарот на Кемер и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 140 соби во 2-катни бунгалови,

  • Стандардни соби (спална соба, купатило, макс. 2+1 лице),

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, мини бар (празен), сеф (со доплата), телефон, сателитска телевизија со музички канали, керамички под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневен чај, сите локлни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 22.30 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани и пијалоци во лименка, сладолед, турско кафе, À la Carte ресторан, сите пијалоци во диско, храна и пијалоци после 22.30 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на базен. Доктор, перална,телефн, факс, интернет и компјутерски игри се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, топоган, турска бања, сауна, теретана,одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќа за спортови на вода, масажа и билијард . Забавни програми преку ден и навечер. Мини клуб за деца, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni