Queen's Park Le Jardin

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Queen's Park Le Jardin
 • 19 fotografi
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Queen's Park Le Jardin

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Kiris, 7 км од Кемер и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 308 соби во 4 блока.

  • Стандардни Соби: (18м², една спална, купатило макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (45м², две спални одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).
  • 3 Соби за Хендикепирани лица

  Собите се со туш кабина или када, фен, централна клима, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф, сателитска телевизија со музички канали, ламинатен под, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – коктел за добредојде, доручек, доцен доручек, ручек, ужини, кафе, торти, колачи, вечера, доцна вечера, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба, наргиле, сите пијалоци помеѓу 01.00- 08.00 се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Veronica – далечен исток, Magnolia – италијанска кујна, Melissa – турска кујна, слаткарница, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и сушење алишта, фризер, шопинг центар , изнајмување кола, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата . WI-FI се доплаќа.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа, со песок и ситни камчиња. Лежалки, чадори и пешкири бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, туркса бања, тениски терени, одбојка на плажа се без доплата. Се доплаќа за масажа, Wellness, осветлување на тениските терени и опрема, спортови на вода, билијард и школа за нуркање. Забавни програми во текот на денот и вечерта, музика, мини клуб за деца од 04-12 години и мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni