Sailors Beach Club

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Sailors Beach Club
 • 22 fotografi
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Sailors Beach Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Kiris на 7 км од Кемер и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 324 соби поделени во 5 блокa.

  • Стандардни Соби: (22м², спална соба, купатило, макс. 2+1 дете + 1 бебе).
  • Фамилијарни Соби со Кревети на Спрат: (24м², спална соба со кревет на спрат за деца, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарен Апартман: (45м², две одвоени спални соби, купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, папучи, клима уред, телефон, керамички под, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија со музички канали, WI-FI бесплатно.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, чај и кафе, вечера, полноќна ужина, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот, сите локални и некои увозни алкохоли (само во Лоби барот) и безалкохолни појалоци, слаткарница, сладолед во одредени часови. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, À la Carte ресторан со претходна резервација и доплата, пуканки, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан Savarona со шведска маса, À la Carte ресторани- Ristorante Basilico –италијанска кујна, Chapa Restaurant – морска храна, бар на плажа, кафе барови, бар на базен и лоби бар. Доктор на барање, чување на деца, перење алишта, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. WI - FI интернет конекција бесплатна низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, камчеста. Лежалки, чадори за сонце и пешкири бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, мал фудбал, пинг понг, пикадо бесплатно. Се доплаќа: спортови на вода, оветлување и опрема за тениски терени, SPA Wellness центар, билијард, компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб а деца од 04 – 12 години, игралиште за деца и мини диско.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni