Sherwood Greenwood Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Sherwood Greenwood Resort
 • 21 fotografi
 • Afer plazhit
 • Aqua park
 • Budget
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Sherwood Greenwood Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Goynuk на 9км од Кемер и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 267 соби во главна зграда, анекс зграда и бунгалови.

  • Стандардни Соби: во главна зграда (21м²; една спална со француски кревет +единечен кревет, купатило, макс.2+1 лице).
  • Стандардни Соби во Бунгалови: (21м², спална соба со француски кревет+единечен кревет, купатило, макс.2+1 лице).
  • Стандардни Соби со Кревет на Спрат: (21м², една спална со француски кревет и кревети на спрат, купатило, макс.3+1 лице).
  • Large Rooms: (40м², во анекс зграда, спална соба со француски кревет+кревет на развлекување за 2 лица, спална, макс.3+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (45м², во главна зграда, две спални одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).
  • Џуниор Фамилијарни Соби: (40м², во анекс зградата, спална со француски кревет и два единечни кревети одвоени со параван, купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, ламинатен под (освен приземјето во бунгаловите, каде што е керамички), телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе, вечера, доцна вечера. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот се бесплатни, бар на плажа од 10.00 - 17.00 часот. Не е вклучено: по 24.00 часот храната и пијалоците се наплатуваат, À la Carte ресторан, сите увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, пијалоци во диско, мини бар во собите, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан – италијанска кујна, лоби бар, бар на базен и плажа, витамински бар, турско кафе и диско. Доктор, чување на деца, пералница, изнајмување кола, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. WI-FI интернет конекција е беслатна во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 180 м од хотелот (одделена со пат), камчеста и песоклива. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, пешкири со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базен за деца (надвор), тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, мал фудбал, пинг понг се бесплатни. Осветлување на тениските терени, масажа, билијард, спортови на вода, салон за убавина се со доплата. Забавни програми во текот на денот и вечерта, мини клуб за деца од 4-12години, игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni