Simena Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Simena Hotel
 • 56 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Simena Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Çamyuvaна 10 км од Кемер и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 304 соби во хотелска зграда и вили.

  • Хотелска Стандардни Соби: (36м², спална, купатило, макс.2 +1 лице).
  • Hotel Deluxe Suit: (72м², една спална, дневна соба и купатило, макс.5 лица).
  • Villa Superior Стандардни Соби: (30м², една спална, купатило, макс.2+1лица).
  • Villa Superior Garden Suits: (45м², една голема спална соба, бања, max.2+2 лица).
  • Villa Family Suit: (55м², две одвоени спални, купатило, макс.4 лица).
  • Villa Garden Room: (40м², спална соба, купатило, макс.3 лица).
  • Villa Superior Junior Suit: (55м², една спална соба, купатило, макс.3+1лица).
  • Villa Standard Room: (25м², one bedroom, one bathroom, макс.2 лица).

  Стандардни Соби: Сите соби имаат балкон, поглед на градина, базен или планина, приватно купатило со када, фен, клима, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, подоцна се дополнува само вода), сеф, сателитска телевизија и музички канали.
  Вили: Сите соби имаат балкон, поглед на градина, базен или планина, приватно купатило со када и фен, клима, телефон, под со килим или мермер, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, подоцна само вода), сеф, сателитска телевизија со музички канали.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ужина, вечера, попладневна ужина, вечера, полноќна ужина, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредено време, ужина на плажа од 10.00 - 18.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, сите пијалоци после 00.30 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар на базен, лоби бар, À la Carte ресторани-италијански, рибен и турски, барови околу хотелскиот комплкс. Доктор, шопинг центри, фризерница, телефон, факс, интернет, чување деца, салон за убавина, перење и сушење алишта се со доплата. WI-FI интернет конекција во лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 250 м од хотелот и 500 м од вилите, камчеста и песоклива. Лежалки, чадори за сонце и пешкири бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базени за деца, два слајдови на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка, кошарка се бесплатно. Со доплата: спортови на вода, масажа, SPA и Beauty центар, опрема и осветлување на тениските игралишта. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni