Titanic Mardan Palace

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Lara
 • Titanic Mardan Palace
 • 86 fotografi
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Kids free
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Waterpark
 • Animacion
 • Best buy
 • Ekskluzive
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Titanic Mardan Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара - регионот Кунду на 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 543 соби.

  • Премиум соби (42 – 48 м², главна зграда, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс.3 лица),
  • Делукс соби (61 м², главна зграда, една спална соба со простор за седење, едно купатило дизајнирано како турска бања, џакузи, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (55-60 м², главна зграда, две спални соби разделени со врата, простор за седење, едно купатило, макс.4 лица),
  • Премиум фамилијарни соби (70 м², главна зграда, две спални соби одвоени со врата, простор за седење, две купатила, макс. 4 лица + 1 бебе),
  • Дуплекс апартмани со пристап на базен (90 м², главна зграда, на горниот кат една спална соба со француски кревет и едно купатило, долу една спална соба со два единечни кревети, едно купатило, дел за седење, голема тераса 22 м² со простор за седење и директен пристап до базен, макс. 4 лица + 1 дете + 1 бебе.),
  • Премиум дуплекс апартмани со пристап на базен (110 м², главна зграда, на горниот кат две спални соби разделени со врата, со купатило за секоја спална соба, простор за седење и балкон, долна мини кујна, трпезариска маса, голема тераса 22 м² со директен пристап до базен, макс.5 лица + бебе),
  • Гранд дуплекс апартман (145 м², главна зграда на 5-ти кат, горниот кат има една спална соба со бања, џакузи, долу има една спална соба со два единечни кревети, едно купатило, простор за седење и балкон, макс.5 лица + бебе).

  Во сите соби има бањарки, влечки, специјална козметика во бањите, кабини за туширање или када, фен за коса, систем за климатизација, телефон, сеф, WI-FI интернет, ЛЕД телевизор со сателитски програми, голем мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, овошни сокови, несквик, млеко, чоколадо, бисквити се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, балкон или тераса со простор за седење.

 • Услуга

  Palace Сѐ вклучено 24 часа услуга храна и пијалоци - појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот, сите локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, за деца и бебиња може да се подготвува специјална храна 24 часа, слаткарници, бар за сладолед, шведска маса за овошје. Не се вклучени: À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, бар на тераса, бар на покрив, винарска визба со претходна резервација, услуга во приватни павилјони на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан Bosporus, осум À la Carte ресторани: Beef Grill Club, азиски ресторан, Aquamarin (морска храна), Silk Road (индиски), Hasir (турски), Parcarella (италијански). Мардан Бистро има 24-часовна услуга, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, изнајмување кола, телефон, факс, чување деца, продавници се доплаќаат. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и душеци се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца (главниот надворешен базен е 9700 м²), Аква парк, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, центар Be Fine SPA & Thalasso, професионални фудбалски игралишта, терен за голф, куглање, билијард, центар за игри. Tini Kids клуб - мини клуб со разни програми за деца од сите возрасти, посебен детски ресторан, посебни простории за бебиња, можност за подготвување храна за бебиња и мали деца, базени и простории за играње, игралиште, кино, вечерни програми. Забавни програми со професионален тим кој организира дневни и вечерни претстави.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni