Adalya Resort & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Adalya Resort & Spa
 • 46 fotografi
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas në vende publike
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Adalya Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 10 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 210 соби во две згради.

  • Стандардни соби (30 м²; една спална соба со француски кревет, еден единечен кревет и едно купатило, макс.2+1 лице или 2+2 лица).
  • Фамилијарни соби (55 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)
  • 2 соби за лица со попреченост.

  Собите се со страничен поглед и со поглед на море и со поглед на копно, со приватно купатило со када и туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, со пиво се дополнува само при пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), LCD TV со сателитски програми, WI-FI интернет конекција (со доплата), балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, попладне кафе, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, локални и неколку увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови во текот на денот, мини бар во собите, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот. Во концептот не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, увозен шампањ, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани со турска кујна и стек, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во лоби и покрај базен е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, тениски терен, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA центар и центар за убавина, осветлување за тениски терени, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 04 – 12 години.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni