Alva Donna Beach Resort Comfort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Alva Donna Beach Resort Comfort
 • 61 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Alva Donna Beach Resort Comfort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гундоду, 55 км од аеродромот и 20 км од центарот на Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 328 соби во шест блока.

  • Стандардни соби (27 м²; една спална соба, едно купатило, макс.2+1лице),
  • Фамилијарни соби (34 м²; две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило, када, фен, бањарка, влечки, централен клима уред кој што работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода, минерална вода и пиво секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, WI-FI интернет, сателитска LCD TV и музички канали, ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено храна и пијалоци 24 часа на ден, шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, вечера и закуска доцна навечер. Пијалок за добредојде при пристигнување. Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај, кафе, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед во одредени часови во текот на денот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, енергетски пијалоци и сите флаширани пијалоци, À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Horizon – главен ресторан со шведска маса, дидететско и детско бифе, ресторан покрај базен, бар за закуски и бар во близина на плажа, À la Carte ресторани ресторани – Anatolia (турска кујна), Capri (италијанска кујна), Taka (рибен ресторан) се достапни со претходна резервација и со доплата, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, телефон, факс, интернет кафе, чување деца, компјутерски игри, фризер, услуга за перење, шопинг центар, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конеција во целиот хотел и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа и покрај базен. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк (за возрасни и деца посебно), фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терени, мини фудбал, кошарка, одбојка, одбојка на плажа. Центар за убавина, Wellness и SPA центар со базен со морска вода, спортови на вода, осветлување за тениски терени, часови по тенис, куглање, билијард и компјутерски игри се доплаќаат. Забавна програма организирана од професионален тим. Програмата се менува секој ден во период од две недели. Во текот на денот различни натпревари, навечер шоу програми. За деца има Мини клуб за деца од 04-12 години, каде професионален тим има организирано специјална програма во текот на денот и навечер.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni