Amara Family Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Amara Family Resort
 • 82 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Hotel i renovuar
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Kids free
 • Fitness & SPA

AMARA FAMILY RESORT - 5* - TITREYENGOL - SIDE M естоположба : хотелот се наоѓа во регионот Titreyengol, 65km од аеродромот во Анталија и 5km од Сиде . Сместување : Вкупен број на соби 443 во главна зграда и околу градината . Глвна зграда : Стандардни соби (24m2, спална соба со брачен кревет + софа , купатило , макс 2+1 лице ), Супериор соби (32m2, спална со 2 брачни кревети, купатило макс 3+1 лице

Rreth Amara Family Resort

AMARA FAMILY RESORT - 5* - TITREYENGOL - SIDE

Mестоположба : хотелот се наоѓа во регионот Titreyengol, 65km од аеродромот во Анталија и 5km од Сиде.

Сместување: Вкупен број на соби 443 во главна зграда и околу градината.Глвна зграда:Стандардни соби  (24m2, спална соба со брачен кревет +софа, купатило,макс 2+1 лице),Супериор соби (32m2, спална со 2 брачни кревети, купатило макс 3+1 лице) фамилијарни соби (34m2, две сплни одвоени со врата ,купатило, макс 4 лица ), Соби во блоковите околу градината се наоѓаат позади главната зграда и сите се со поглед на градина.: Гарден стандардни соби( 24m2, спална соба со брачен кревет +софа,купатило, макс 2+1 лице ), Гарден фамилијарни соби (34m2, Две спални одвоени со врата ,купатило, макс 4 лица ), Гарден супериор соби (32m2, една спална со 2 брачни кревети, купатило, макс 2+2 лица). Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина,папучи,фен, клима, телефон, сеф, мини бар(се дополнува со вода и сокови секој ден, бокал, сет за чај и кафе, ламинатен под,  WI-FI internet, сателитска тв со музички канали, балкон или француски балкон

Услуга:Ултра се вклучено – 24 часа храна и пијалоци-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна ужина, утрински и попладневни ужини покрај базен и на плажа, храна за деца и детски ресторан, , бар на плажа со сокови и пиво, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци ,свежо овошен сок само за појадок, сладолед, слтакарница, A’la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш завреме на престојот , бар на плажа од  10.00 - 18.00, Bistroресторан отворен 24 часа.Не е вклучено:увозни пијалоци кои не се на менито, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо овошни сокови, пијхалоци во лименка и во шише, второ користење на  A’la Carteрестораните, услуга во соба.

Содржини:Главен ресторан на база шведска маса, A’la Carte ресторани –турски и италијански ресторани, бар на плажа, бар на плажа,лоби бар.доктор, бебиситингжперење и сушење на алишта, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри , шопинг центар,рент а кар се со доплата. WI-FI  бесплатно насекаде низ хотелот.

Плажа:Хотелска приватна песочна и камчеста плажа, 150mод хотелот. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.

Спорт и забава:Надворешни и внатрешни базени, слајдови на вода, фитнес, сауна, турскабања, пинг понг,тениски терени и одбојка на плажа бесплатни.  Wellness & SPА,осветлување на ениски терени, ,масажа и спортови на вода се со доплата.

Забави во текот на денот на плажа и покрај базен, натпревари за возрасни и деца и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 - 12 години со програми во текот на денот и навечер www.armashotels.com

Реновиран: 2019/ 20

 

 


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni