Arcanus Side Resort

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Arcanus Side Resort
 • 27 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

color:#253D82">ARCANUS SIDE RESORT – 5* - SORGUN – SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> color:#333333"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Соргун на Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;col

Rreth Arcanus Side Resort

ARCANUS SIDE RESORT – 5* - SORGUN – SIDE


 


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 5км од Сиде и 75 км од аеродромот во Анталија.


 


Сместување: Вкупно 463 соби. Стандардни соби (24м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 дете), Стандардни соби со кревети на спрат (24м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат за деца, едно купатило, макс. 2+2 деца), Фамилијарни соби  (сите соби се со поглед на море) (38м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, џакузи на балконот, макс.3+1 лица,) и 5 соби за лица со хендикеп (стандарни соби). Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, сокови и пиво), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, тепих на подот, балкон.


 


Услуга: Ултра Сѐ вклучено  – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна ужина, доцна вечера, сладолед во одредени часови од денот, свежо цедени сокови само за појадок, мини бар во собите. À la Carte рестораните се со претходна резервација и само еднаш за време на престојот во еден од рестораните, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, специјални сортни вина, сите флаширани пијалоци и лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба.


 


Содржина: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, италијански, рибен и интернационален ресторан, барови во целиот хотелски комплекс. Диско барот е отворен во одредени денови во неделата. Доктор, услуга за перење и сушење, фризер, интернет, телефон, факс, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конекција во лобито и покрај базенот е бесплатно.


 


Плажа: Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири не се наплатуваат. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.


 


Спорт и забава: Отворен и затворен базен (затворен за време на летната сезона) за возрасни и деца, две лизгалици на вода, фитнес, сауна, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, тениски терени - бесплатно.  Масажа, спортови на вода, куглање, билијард, осветлување на тениските терени, часови за тенис, комјутерски игри, салон за убавина и Wellness центар дополнитело се наплатуваат. Забавни програми преку ден, натпревари на плажа и покрај базен. Во вечерните часови шоу програма и жива музика неколку пати во неделата. Мини клуб за деца од 04-11 год. и џуниор клуб од 12-16 год со различни програми и активности.


 


 


www.arcanushotels.com/


 


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni