Arum Barut Collection

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Arum Barut Collection
 • 62 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Afër qendrës së qytetit
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Arum Barut Collection

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 3 км од центарот на Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 330 соби. Во хотелската зграда и во анекс зградата.

  • Супериор соби (33 м², главна зграда, една спална соба со француски кревет + мал дел за седење, едно купатило макс. 2+1 лица).
  • Делукс соби со поглед на море (33 м², главна зграда, една спална соба со француски кревет + мал дел за седење, едно купатило макс. 2+1 лица).
  • Queen фамилијарен апартман (45 – 50 м², главна зграда, две спални соби - во едната има француски кревет + мал дел за седење, во другата еден единечен кревет, одделени со врата на лизгање, едно купатило, макс 2+1 лица).
  • Премиум апартман (45 – 50 м², главна зграда, една голема спална соба со француски кревет и дел за седење, соблекувална, едно купатило, макс. 3 лица).
  • Пентхаус апартман со поглед на море (57 м², главна зграда на највисокиот кат од хотелот, една поголема соба со голем балкон, макс. 2 лица),
  • 3 соби за лица со попреченост.
  • Делукс фамилијарен апартман (47 м², две одвоени спални соби, во едната спална француски кревет + мал дел за седење, во другата два единечни кревета, едно купатило, макс. 4 лица.).
  • Голема резиденција (60 м², две одделни спални соби + една дневна соба со кујна и трпезариска маса, едно купатило, макс. 5 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш и фен, бањарка и влечки, клима уред кој работи согласно временските услови, телефон, паркет на подот, сеф, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, сервис за закуска, бифе за сендвич, торти и колачи, сладолед, вечера, и закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Веганска храна, храна без лактоза и глутен во главниот ресторант за време на оброците и À la Carte ресторан со претходна резервација, без доплата. Не е вклучено во концептот: специјални увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан - Palmiye со шведска маса, À la Carte ресторани: Mimoza – кујна од Далечниот Исток, Akasya - интернационален, Petunya –турска кујна, барови покрај базенот, на плажа, лоби бар, слаткарница, диско бар. Доктор, бебиситер, фризер, продавници, услуга за перење и хемиско чистење, СПА и центар за убавина, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекција бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, сквош терен, мини голф, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, SPA и Wellness центар, осветлување за тениските терени, билијард и спортови на вода се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, лизгалици, подиум. Има специјален Bary Star Baby концепт за од 00 – 2,99 години: baby телефон, количка за бебе, подлога за бебе, нокшир, шампон, сунѓер, лосион за бебе, затоплувач на шише, влажни марамици, високо столче кои се бесплатни на барање.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni