Barut Hemera

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Barut Hemera
 • 53 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Barut Hemera

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 3 км од центарот на Сиде и на 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 380 соби.

  • Супериор соби (32 м², една спална соба со француски кревет и единечен кревет или софа, едно купатило, макс.2+1лице).
  • Суперирор соби со џакузи на балкон (32 м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет или софа, едно купатило и џакузи на балкон, макс.2+1лице).
  • Делукс соби со поглед на градина (34 м², два единечни кревети и софа за две лица, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Делукс соби со џакузи на балкон (34 м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет, едно купатило и џакузи на балкон, макс.2+1лица).
  • Делукс соби со директен пристап на базен (34 м², една спална соба со два единечни кревети, една софа за две лица, директен пристап на базен, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни соби (41 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило макс. 4 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, фен, бањарка, влечки, централен клима уред, телефон, паркет на подот, мини бар, сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено главен ресторан Hemera со шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци сервирани од 10.00 – 01.00 часот, вегетаријански дел во главниот ресторан. À la Carte ресторани со претходна резервација. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, специјални вина од листата на À la Carte рестораните, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – Hemera, со шведска маса, À la Carte ресторани: Sandal (рибен), Sofra (турски), Akdeniz (интернационален), Olive (италијански), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, изнајмување кола, фризер, телефон, факс, продавници, перење и хемиско чистење се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекција е бесплатна во цел хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, мини голф се бесплатни. Се доплаќаат: масажа, спортови на вода, Spa и Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, во текот на вечерта шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години. Има и специјален Bary Star Baby концепт за бебиња од 00 – 2,99 години: телефон за бебе, количка за бебе, душек за бебе, нокшир, шампон, сунѓер, лосион за бебиња, затоплувач на шише, марамици за бебе, високо столче кои се бесплатни на барање.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni