Blue Waters Club

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Blue Waters Club
 • 40 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Kids free
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

color:#253D82">BLUE WATERS CLUB - 5* - TITREYENGOL – SIDE Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Титрејенгул на Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> 5км од Сиде и Calibri;mso-bidi-theme-font:mi

Rreth Blue Waters Club


BLUE WATERS CLUB - 5* - TITREYENGOL – SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Титрејенгул на 5км од Сиде и Манавгат и 65км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 671 соба. Во Главна зграда 228 соби, во Клуб делот 332 соби, и во Супериор зграда која е поврзана со главната зграда 111 соби. Главна зграда: Стандардни соби (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица), Фамилијарни соби (43-52м², две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби во главната зграда се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), ламинат под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.


Клуб зграда: Стандардни соби (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица), Клуб фамилијарни соби (31м², една спална со француски кревет + кревети на спрат, макс. 2+2 деца),


Клуб фамилијарни апартмани (52м², две спални + дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), мермер на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.


Супериор зграда (поврзана со главната зграда): Стандардни соби (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица), Делукс фамилијарни соби (52м², две спални, едно купатило, макс. 2+2 лица), Делукс фамилијарни апартмани (85м², две спални + дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица), Јуниор апартман (55м², една спална соба, дневна соба, едно купатило, макс.3 лица). Сите соби се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (се доплаќа), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), ламинат под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.


Услуга: Сѐ вклучено  – појадок, доцен појадок, ручек, вечера и барови, полноќна закуска, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увозни пијалоци, свежо цеден сок само за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, мини бар кој се дополнува со вода и безлакохолни пијалоци секој ден, Specialty ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено во Сѐ вклучено концептот: некои увозни пијалоци, луксузни пијалоци, сите видови на флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.


Содржина: Два главни ресторани од страната на Клуб делот и во хотелскиот дел. Specialty ресторани: Kuyu – турска кујна, Heuriger – позната австриска храна. Барови околу хотелскиот комплекс. Медицинска услуга, бебиситер услуга, фризер, салон за убавина, перење и хемиско чистење, интернет, продавници, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во поголем дел од хотелот и во собите.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.


Спорт и забава: Отворени и затворени базени (главна зграда) за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терени, одбојка на плажа, мини голф, кошарка, билијард, ленти за трчање, пинг-понг се бесплатни. Се доплаќаат: масажа, центар за убавина и SPA центар, јавање коњ, осветлување за тениски терени, опрема за тенис. Забавни програми во текот на денот, професионален тим организира различни натпревари и спортски активности, во текот на вечерта навистина добри шоу програми и музика. Мини клуб за деца од 01-17 години во различни групи по години, мини Диско во текот на вечерта, детски програми.


 


Хотелот е ренивиран во 2019/2020.


 


 


www.bluewaters.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni