Crystal Sunrise Queen Resort & Spa

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Crystal Sunrise Queen Resort & Spa
 • 53 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Crystal Sunrise Queen Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кумкој на 6 км од Сиде и 55 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 514 соби во една главна зграда од четири ката, една Анекс зграда од пет ката, и 4 блокови со тераси.

  • Стандардни соби (22 – 25 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Делукс соби со тераса (28 м², сместени во блокови со тераса, една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице, блиску до море со голем балкон).
  • Апартмани (37 – 42 м², сместени во главната зграда, една спална, една дневна, широк балкон, ламинат во спалната и мермерен под во дневна соба, едно купатило, макс.2+1 ,).
  • Фамилијарни соби (35-42 м², лоцирани во Анекс зградата , две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица),
  • Queen апартман (37- 42 м², лоциран во главната зграда, една спална соба, една дневна, голем балкон, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, влечки, фен, централен клима уред работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода се полнат секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска со LCD телевизор и музички канали, WI-FI интернет, тепих или ламинат, балкон или тераса.

 • Услуга

  Local & Healthy Ultra all inclusive 24 часовна услуга за храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ужина во текот на денот, ручек, кафе, вечера, диететско бифе, специјално детско бифе и детска храна, вегетаријанско бифе, безглутенски леб и ужинки, бар за детоксикација, ресторани À la Carte со претходна резервација (турски, италијански, мексикански), сладолед во одредени часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени: специјални увозни пијалоци, секаков вид флаширани и конзервирани пијалоци, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, рибен À la Carte ресторан, сите вина, шампањ и специјални нарачки за оброци во A’la Carte ресторани, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан Панорама за шведска маса, À la Carte ресторани - рибен, турски, италијански и мексикански, барови околу хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет катче, продавници, изнајмување кола, фризер, компјутерски игри се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце, душек и крпи за плажа. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, тобогани, турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, 6 тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг-понг, мини фудбал. Се доплаќа: спортови на вода, рефлектор за тениски терени, часови и опрема за тенис, масажа, СПА центар, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа со стручен тим, вечерни шоу програми. Crispy Kids World мини клуб за деца од 4 – 12 години со специјални програми. Специјални програми за тинејџери од 13 – 17 години.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni