Luna Blanca Resort & SPA

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Luna Blanca Resort & SPA
 • 51 fotografi
 • SPA & Wellness
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Kids free
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Luna Blanca Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 6 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 314 соби

  • Стандардни соби (27 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 лице).
  • Фамилијарни соби (35 м², само со поглед на копно, две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).
  • Комфорт фамилијарни соби (50 м², два посебни спални соби, дел за седење, две купатила макс.4+1 лица)
  • Апартмани (50 м², две спални соби одвоени со врата, дел со дневен престој, две купатила, мах. 3+2 лица)
  • 3 соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат купатило со туш кабина, фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секојдневно се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода), електричен бокал, сеф, сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено пијалок за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и попладневна ужина, вечера и ужина во доцните часови, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, катче за деца и бебешка храна, диететско бифе, сладолед во одредени часови од денот, Caretta Beach бар за закуски од 10.00- 18.00 часот, À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум и специјални увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, повторно користење À la Carte ресторан.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови во хотелскиот комплекс, бар на плажа од 10.30-18.00 часот, À la Carte ресторани: Mezzaluna - италијанска кујна, Sushi – кујна од далечниот исток и Anchor - рибен ресторан. Со доплата: доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар и изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата (со ниска брзина) е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња на 300м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, билијард, соба со игри, масажа, спа и велнес центар. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште, различни програми и мини диско навечер.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni