Otium Family Stone Palace

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Otium Family Stone Palace
 • 52 fotografi
 • Plazh me rërë
 • WiFi falas në vende publike
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Otium Family Stone Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чолакли на 10км од Сиде и 45км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 140 соби во 2-катни бунгалови

  • Стандардни соби (24m², спална соба, купатило, макс 2+1 лица),
  • Супериор соби (28m², спална соба, купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (31m², две спални одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временски услови, телефон, мини бар (минерална вода и обична се дополнува секој ден), сеф, ламинат, сателитска тв и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и доцна ужина. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 24.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време. Не е вклучено: увозни пијалоци, сите пијалоци во диско бар, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, специјални вина, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со тераса на база шведска маса, À la Carte ресторан на плажа, снек ресторан и бар, барови околу хотелот. Доктор, чување на деца, пералница, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се доплаќа. WI-FI во лоби и околу базен е бесплатен.

 • Плажа

  : Хотелска приватна песочна плажа на 300m од хотел. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Има пат помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, турска бања, сауна, фитнес соба, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, билијард, компјутерски игри и масажа се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04 – 12 години, игралиште, мал луна парк бесплатно.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni