Oz Side

  1. Turkia
  2. Antalija
  3. Side
  • Oz Side
  • 22 fotografi
  • Afër qendrës së qytetit
  • Budget
  • Pishinë e hapur

OZ SIDE HOTEL - 3* - SIDE - SIDE Локација : Хотелот се наоѓа во Сиде, на само 1.500 м од центарот на градот и 64 км од аеродромот во Анталија . Сместување : Вкупно 92 соби во главна зграда . Стандардни соби (18 м ² , една спална, купатило, макс . 2+1 лиц е). Стандардни соби со кревет на спрат (18 м ² , исти како стандардните соби, само што имаат кревети на спрат за деца , макс 2+2 лица ). Сите соб

Rreth Oz Side

OZ SIDE HOTEL - 3* - SIDE - SIDE

Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде, на само  1.500 м од центарот на градот и 64 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Вкупно 92 соби во главна зграда. Стандардни соби (18 м², една спална, купатило, макс. 2+1 лице). Стандардни соби со кревет на спрат (18 м², исти како стандардните соби, само што имаат кревети на спрат за деца ,макс 2+2 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина или када, фен, клима уред, телефон, сеф (со доплата), под со плочки, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торта, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот, концентриран овошен сок. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, сите пијалоци после 22 часот. Храната и пијалоците на плажа се со доплата.

Содржини: Главен ресторан со шведска маса, лоби бар. Доктор, перална, телефон, факс, сеф само на рецепција и со доплата, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, продавници се со доплата. WI-FI интернет е со доплата.

Плажа: Гостите користат јавна плажа на 800 м од хотелот, лежалки и чадори се со доплата. Нема крпи за на плажа.

Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билијард и компјутерски игри, спортови на вода.

www.ozsidehotel.com

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


Lokacioni