PALOMA Perissia

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • PALOMA Perissia
 • 32 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Kids free
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

color:#253D82;letter-spacing:.75pt">PALOMA PERISSIA HOTEL 5* Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82;letter-spacing:.75pt; mso-ansi-language:MK" lang="MK">- color:#253D82;letter-spacing:.75pt">KUMKOY - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82;letter-spacing:.75pt;mso-ansi-language: MK" lang="MK"> Локација: Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Хотелот се на

Rreth PALOMA Perissia


PALOMA PERISSIA HOTEL 5* - KUMKOY - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во Кумкој 3км oд Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 352 соби. Стандардни соби со балкон (24м², спална со два поединечни кревета, едно купатило,  макс. 2+1 дете), Стандардни соби со француски балкон (30м², спална со два поединечни кревета, едно купатло, макс. 3 лица), Големи стандардни соби (35м², француски кревет или два поединечни кревета, едно купатило, макс. 3+1 дете), Апартмани (60м², голема спална со француски кревет, една дневна соба, едно купатило со џакузи, макс. 4 лица). Сите соби се со приватно купатило со када, туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет, балкон или француски балкон.


Услуга: Luxury Ултра сѐ вклучено  – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, закуска доцна навечер, свежо цедени сокови за време на појадок, сладолед за време на ручек, и вечера, слатки, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte rесторани Fusion far East и Contemporary Mediterranean се со претходна резервација и без доплата.  Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, Curio grill À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, Beach Club ресторан и бар, услуга во соба.


Содржина: Paloma главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Quentine – Contemporary Mediterranean, Wabi Sabi – Fusion Far East cuisine, Curio – Grill House, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Се доплаќаат: доктор, перење, бебиситер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, фризер, изнајмување кола. WI-FI интернет е бесплатен.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните кабани на плажа се со претходна резервација и се доплаќаат.


Спорт и Забава: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, гимнастика. Се доплаќаат: спортови на вода, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, центар за убавина, и Wellness центар.


Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми за возрасни и деца. Мини клуб за деца помеѓу 04-12 години, клуб за тинејџери од 12-16 години со дел за социјални медиуми, соба за игри.


 


www.palomahotels.com


Хотелот е реновиран во 2019 година.


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni